Labyrint - scénické oratorium

datum 8. 3. 2020 čas 18:00
místo Sono Music Club, Brno

V roce 2020 uplyne 350 let od úmrtí Jana Amose Komenského, Učitele národů. Aktuálnost jeho díla Labyrint světa a ráj srdce inspirovala pedagožku Jarmilu Bekovou ke zpracování scénického oratoria s názvem Labyrint. Spolu s režisérkou Hanou Mikoláškovou kladou velký důraz na moderní pojetí tak, aby byl příběh Poutníka, který hledá své místo ve složitém světě, srozumitelný pro všechny věkové kategorie.

Hudebně scénické představení v provedení sólistů z Městského divadla Brno, symfonického orchestru a pěveckého sboru Chermon pod taktovkou dirigenta Joela Hány nabízí výjimečný kulturní zážitek pro celou rodinu. K dostání jsou zvýhodněné vstupenky za 190 Kč pro děti do 10 let včetně, zvýhodněné vstupenky za 290 Kč pro držitele karty ISIC a také seniory nad 65 let.

V hlavních rolích se představí Daniel Rymeš, Radek Novotný a sama autorka Jarmila Beková, na pódiu se objeví také speciální host Jan Sklenář. Moderní a vzdušné zpracování podtrhují mj. i nadčasové kostýmy výtvarníka Davida Janoška.

V první vlně Labyrintu se můžeme těšit celkem na 4 březnová představení:
8.3.2020 od 18:00 hod.-Brno, Sono Music Club
20.3.2020 od 19:00 hod.-Olomouc, výstaviště Flora, pavilon A
22.3.2020 od 18:00 hod.-Ostrava, Gong
28.3.2020 od 16:00 hod.-Praha, Obecní dům, Smetanova síň

Na pražském představení vyvrcholí jarní tour Labyrint spoluprací s anketou Zlatý Ámos. Tato anketa každoročně oceňuje nejoblíbenějšího učitele, vítěz či vítězka pro rok 2019/2020 na začátku představení slavnostně zahájí novou tradici nazvanou „Amosova stopa“ – provede otisk své stopy do dlaždice, která bude umístěna u školy, ze které Zlatý Ámos vzejde. Představení Labyrint tak oslavuje život jedné z největších osobností české historie, a také samotné učitelské povolání.

TVŮRCI A ÚČINKUJÍCÍ:
Poutník - Daniel Rymeš
Všezvěd - Radek Novotný
Speciální host - Jan Sklenář
Dirigent - Joel Hána
Autorka - Jarmila Beková
Režisérka - Hana Mikolášková
Výprava - David Janošek
Produkce - Klára "Klarevitz" Mars