o mně

Český dirigent Joel Hána (29. 9. 1990) započal studium orchestrálního dirigování na  Konzervatoři Brno u Mgr. Stanislava Kummera a dále pokračoval na Janáčkově akademii múzických umění v Brně, kde čerpal ze zkušeností prof. Mgr. Jana Zbavitele. V roce 2019 obhájil magisterský titul.

 • Je šéfdirigentem a zakladatelem Symfonického orchestru Sokola Brno I (*2014), se kterým zároveň pravidelně organizuje a diriguje různorodé koncerty: koncert pro talentované klavíristy z ČR a Maďarska v rámci koncertního cyklu Mladí a ještě mladší, na festivalu Janáček Brno premiéroval Janáčkovu skladbu Hudba ku kroužení kužely. S tímto tělesem navázal spolupráci s orchestry z Hongkongu, Holandska, Rakouska a Německa. V říjnu 2017 tento orchestr vystoupil ve Vídni v Komorní opeře k příležitosti 150 let vídeňského Sokola. V červenci 2018 pak účinkoval ve spojení s Police Symphony Orchestra na gala-večeru XVI. Všesokolského sletu v pražské O2 Aréně, kde propojil hudbu s výstupem vrcholových sportovců. Přímý přenos byl vysílán na ČT sport.
 • Od roku 2015 je dirigentem Police Symphony Orchestra, která vystupuje kromě koncertních sálů často i na netradičních místech, jako je louka pod Adršpašskými skalami, během turné v Dánsku orchestr využil prostor vlakového nádraží nebo safari. Dirigentsky s tímto tělesem vystoupil na mezinárodním festivalu Smetanova Litomyšl.
 • Spolupracuje s Moravskou filharmonií Olomouc, Komorní dechovou harmonií Brno, Slovanským komorním ansámblem (současná hudba), s Janáčkovým akademickým orchestrem nastudoval soudobé opery P. Haly a M. Háby a operety J. Offenbacha a F. von Flotowa.
 • Pedagogicky se věnuje dirigování Symfonického orchestru Konzervatoře evangelické akademie v Olomouci.                       
 • Zaměřuje se na nahrávání filmové hudby.                                       
 • Interpretačně se věnuje hře na varhany a klavír a tvoří s ním duo jeho manželka, flétnistka a zpěvačka, Hana Hána. V létě 2017 a 2018 společně vystoupili na koncertech ve francouzské Provence.
 • V roce 2017 přijal nabídku hongkongského orchestru Hong Kong Youth String Orchestra, aby v rámci jejich turné po Evropě v ČR nastudoval a interpretoval Janáčkovu Suitu pro smyčcový orchestr.
 • V rámci orchestrálního cyklu „Ti nejlepší“ vystoupil s PKF – Prague Philharmonie v říjnu 2017 v sále Martinů v Praze.
 • Na podzim roku 2018 byl asistentem dirigenta M. Ivanoviće v nastudování Janáčkovy opery Příhody lišky Bystroušky v Národním divadle Brno. Ve spolupráci s Českou televizí se podílel na řízení natáčení přímého přenosu světového vysílání premiéry této opery pro Opera Vision.
 • Jako hudební odborník spolupracuje od října 2018 s Českou filharmonií v rámci režie natáčení obrazových záznamů. Digitalizaci provádí společně s týmem odborníků v Dvořákově síni v Rudolfinu s nejmodernějším kamerovým systémem.
 • V prosinci 2018 a 2019 se ujal řízení orchestru Filmové filharmonie v rámci velkolepého artistického představení Up end Down Symphony Cirku La Putyka.
 • V květnu 2018 se manželům Hána narodil syn Sebastian.